ŠEIMOS FOTOGRAFIJA VASARĄ

Lietuvišką gruodį vargiai galiu fotografuoti net aš – turinti žinių, matymą ir šviesių objektyvų. Tuo tarpu vasara – puikus metas imtis fotoaparato bet kuriam mėgėjui. Surašiau keletą patarimų vasarojančioms šeimoms, kuriuose raginu kuo labiau išnaudoti privalumą būti savo vaikus fotografuojančiu tėčiu ar mama.


  • Paprastai niekas nekviečia profesionalaus fotografo į tokias vietas kaip draugų sodyba, namelis prie ežero ar močiutės kaimas. Taigi jūs ir tik jūs galite būti tuo žmogumi, kuris užfiksuos pirmą tvenkiny pagautą varlę ar jaunuosius braškių „ravėtojus“.


  • Fotografuojant lauke vidurdienį gali būti sunku susitvarkyti su ryškiais šešėliais, tuo tarpu – rytas ir pavakarys – tai gražios ir lengvai valdomos šviesos metas.


  • Kol vaikai labai maži, jie būna tokie kokie yra. Bet jau 2-3 metų pypliai pradeda jausti šiokias tokias socialines normas, ir tikimybė, kad esant mažai pažįstamam fotografui, jie elgsis lygiai taip pat laisvai kaip ir su savo tėvais, mažėja. Ne visi, bet dauguma vaikų drovisi, bijo arba apsimestinai šypsosi. Taigi, būtent jūs turite privilegiją užfiksuoti savo vaikus visokius – apsimiegojusius, gerokai įširdusius ar iš širdies besikvatojančius.


  • Nerekomenduočiau neštis gero fotoaparato į paplūdimį – nebent esat labai rūpestingas, neimate technikos smėlėtomis rankomis, jūsų vaikai yra visiškai abejingi fotoaparato dėklui, o sinoptikai vienbalsiai pranašauja nevėjuotą dieną. Kitu atveju (beje, geresniu) - viskas baigsis smėlio valymu foto-taisykloje.

  • Subtilus klausimas – vaikų nuogumas. Vasarą jo natūraliai pasitaiko dažniau nei kitais metų laikais. Kiekvienos šeimos pasirinkimas – ar jį fiksuoti. Vienas kitas kadre šmėkštelėjęs užpakaliukas šeimos albume – jokia drama. Venkite pernelyg atvirų tokio pobūdžio nuotraukų – jos gerokai glumins ir ūgtelėjusius vaikus, ir tuos, kurie nuotraukas žiūrės. Ir jau tikrai nesidalinkite tokiomis nuotraukomis viešai!

  • Vasaros vakarai ilgi ir šviesūs. Jei nepavyko tam prisiruošti žiemą, išsiaiškinkite normaliai dabar – kas ta diafragma, išlaikymas ir ISO. Nėra taip sudėtinga kaip aukštoji matematika. O gerai fotografuoti to nesupratę, negalėsite.


  • Fotografuodami kelionėse prisiminkite, kad yra ir daugiau siužetų nei „paminklas ir aš prie jo“. 


  • Gal ir keistai nuskambės iš „juostininkės“ lupų - fotografuokite išmaniaisiais telefonais. Pati mėgstu peržiūrėti vyro padarytas vaikų nuotraukas jo telefone – jis ir kitaip pamato, ir nufotografuoja ten, kur manęs apskritai nebūna. Pavyzdžiui, išvažiavęs su vaiku pasivažinėti dviračiu.

  • Atsipalaiduokite dėl tų nuotraukų! Šiuolaikinius tėvus spaudžia skaitmeniniai fotoaparatai, socialiniai tinklai, išmanieji telefonai ir paprastos močiutės, kurios nori anūkų nuotraukų. Bet ne vienas tyrimas atskleidė (o ir sveiku protu aišku), kad tie, kurie daug ir be atrankos „pleškina“, mažiau atsimena. Taip kad išleiskite save „skaitmeninių atostogų“ ir saugokite vasaros prisiminimus. Galvoje, širdyje ir įrudusiame kūne. Vienos kitos nuotraukos prisiminimams sužadinti tikrai pakaks.